Proč trénovat se zátěžovou vestou?

Ti, kteří se dostatečně orientují ve světě cvičení nebo se o něj zajímají, pravděpodobně slyšeli o zátěžové vestě. V podstatě se jedná o vestu s kapsami a vnitřním prostorem, které jsou vycpané tak, aby unesly zátěž navíc. Nejběžnější jsou modely s hmotností mezi 10 a 15 až 20 kilogramy, ale existují i modely s nižší hmotností, určené především pro ženy. Pokud chcete cvičit efektivněji, je zátěžová vesta vynikající volbou.

Proč je zátěžová vesta užitečná?

Pokud se vám zdá cvičení monotónní a chcete zvýšit odpor nebo intenzitu cvičení, můžete zvážit pořízení zátěžové vesty. Samozřejmě takovou, která vyhovuje vaší fyzické kondici. Pořízením posilovací vesty můžete své tréninky učinit mnohem intenzivnějšími a rozmanitějšími.

Nebudete muset nosit a zvedat činky a kettlebelly, protože je budete mít na sobě. Tímto způsobem pracuje celé vaše tělo. Obecné pravidlo pro zátěžové vesty je, že by neměly přesáhnout čtyři až deset procent vaší vlastní tělesné hmotnosti. Od tohoto pravidla se můžete odchýlit, ale je to na vaši vlastní zodpovědnost.

Smysl zátěžové vesty spočívá v tom, že můžete nosit váhu navíc, což také znamená, že pro své tělo představujete výzvu. Se zvyšující se intenzitou cvičení spálíte více kalorií, což vám pomůže rychleji dosáhnout cíle hubnutí.

Mnoho lidí se však obává, že při tom ztratí také svaly. Silový trénink je nejlepší způsob, jak tomu zabránit. Posilovací vesta je vynikající způsob, jak procvičit svaly a tím je posílit.

Kromě silového tréninku mohou z používání tohoto sportovního náčiní těžit také vytrvalostní sportovci. Jak jsme již zdůraznili výše, je důležité zvolit správnou zátěžovou vestu a postupovat postupně, aby na konci tréninku nebylo zranění, ale zvýšení výkonnosti.

V neposlední řadě lze nošením zátěžové vesty zlepšit smysl pro rovnováhu. Pokud dokážete stabilně stát a pohybovat se při nošení těžší váhy, bez zátěže to půjde ještě snadněji. V případě, že si chcete zátěžovou vestu koupit, měli byste navštívit internetový obchod gymstore.hu, kde jistě najdete to, co hledáte v kvalitním a širokém sortimentu.

Zdrojem tohoto článku je internetový magazín sportour.hu.